Semperit kış lastiği serisi

Hanover, Ekim 2009

Semperit kış lastikleri, üstün kış performansını iyi bir fiyat / performans oranıyla tamamlar. Master-Grip ve Speed-Grip modelleriyle bu köklü Avusturya markası geniş ve alp onaylı bir ürün yelpazesi sunar.

Semperit Master-Grip, kompakt otomobillerde üstün kış performansı

Semperit'in Master-Grip modelinde neredeyse tüm disiplinlerde kaydedilen önemli iyileştirmeler hayata geçirilmiştir. Bunlara, aşırı düşük sıcaklıklarda dahi sırt deseni esnekliğinin korunmasına yardımcı olan, özel donma karşıtı polimerli, yenilikçi sırt hamuru dahildir. Semperit otomobil kış lastikleri Ürün Müdürü Heike Schöpper, bunun sürücüler için taşıdığı hayati önemi şöyle anlatıyor: "Bu, Master-Grip'in karlı ve buzlu yollarda ömrü boyu sürecek bir yüksek yol tutuşu sunması anlamına geliyor."


Semperit'in lüks araçlar portföyünde yer alan Speed-Grip gibi Master-Grip de buzlu yollarda fren mesafesini önemli ölçüde azaltan, etkisi kanıtlanmış ağ yapılı kılcal kanal teknolojisini kullanır. Suyu yol temas alanından dışarı doğru hızla tahliye eden çok sayıda yanal kanal sayesinde bu mümkündür.


Master-Grip, 13"-15" aralığında 33 ebatta piyasaya sürülecek. Sonuç olarak bu segmentte Avrupa pazarının yaklaşık olarak %99'una hitap edecek. Yeni kış lastikleri, 190 km/s hıza kadar onaylı 135/80 R 13 T ile 175/55 R 15 T ebatlarında olacak.

Semperit Speed-Grip - üst orta sınıf ve lüks araçlarda karlı ve buzlu yol performansı

Speed-Grip kışın, özellikle yanal yönlendirme ve çekiş gücü konusunda; karda, ıslak ve kuru yollarda üstün sürüş sağlar. Ağsı kılcal kanallar, bu lastiğin üstün özelliğidir. Semperit'in otomobil kış lastikleri Ürün Müdürü Heike Schöpper, "Bunlar, yüksek düşey ve yatay esnekliğin yanı sıra fren sürtünmesi nedeniyle oluşan sıvı tabakanın etkin şekilde tahliye edilmesini sağlar," diyerek lastiğin karlı yolda üstün çekiş gücü ve buzlu yolda düşük fren mesafesinin ardındaki teknik nedenin altını çiziyor. "Etkili bir su tahliyesi için Speed-Grip'in omuz bölgesinde çok sayıda yanal kanal da bulunuyor."

Buna ek olarak, omuz bölgesi sırt bloklarını daha dengeli hale getirilen lastik kuru yolda da iyi yol tutuşu gösteriyor. Bunu sağlamak için omuz bölgesindeki ağ yapılı kılcal kanallar bir destek duvarıyla çevrelenmiştir. 'Auto Zeitung' dergisi (sayı 20/2006) uzmanları kışın yıldızını 205/55 R 16 H ebatında test ederek uzman görüşlerinin 'kesinlikle tavsiye edilir' olduğunu belirtiyor

Speed-Grip, 15" ve 18" jantlar için 49 ebatta mevcuttur. Semperit'in özel kış lastikleri, modeline bağlı olarak 240 km/s (150mph) hıza kadar onaylıdır. Ebatlar 175/65 R 15 - 225/40 R 18 V arasında çeşitlilik gösterir.

İletişim
Handan Gürsoy

Pazarlama İletişim Müdürü

Continental Türkiye


Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. Allianz Tower, No: 1/26

34750 Ataşehir | İstanbul | Türkiye

+90 216 587 00 00

+90 216 518 24 26-27-28

Semperit. Bir Continental markasıdır.