Semperit MPV ve hafif vanlar için kış lastiği serisi

Hanover, Ekim 2009

Van-Grip - MPV, karavan ve hafif vanlar için tasarlanmış kar lastiği

Karlı ve buzlu yollarda mükemmel çekiş gücü, suda kızaklamaya karşı olağanüstü koruma ve yüksek kilometre performansı, Semperit Van-Grip'in temel özelliklerindendir. MPV'ler için üretilen bu kış lastiğinin, özellikle de düz yollarda ve virajlarda suda kızaklama konusundaki performans özellikleri selefine oranla %10'dan fazla iyileştirilmiştir. Lastiğin üç geniş çevresel kanalı ve kesintisiz yanal kanalları, suyu ve sulu karı süratle ve doğrudan yola temas ettiği alandan tahliye edebilmesine imkân sağlar. Van-Grip, ıslak yollarda sağladığı ekstra güvenin yanı sıra, Semperit lastik serisinin karakteristik kış özelliklerini de taşır.  Bunu sağlamak için suyu tahliye eden yanal kanallar belirli bir açıyla dizilmiş, sırt blokları da oldukça fazla sayıda kılcal kanalla donatılmıştır.  Bunlar, kışın kar ve buzla kaplanan yollarla hem dikey hem de yatay yönde kenetlenecek tutucu kenar sayısını arttırır.


Yazın kullanılan emsali Van-Life gibi Van-Grip de son derece düz bir kuşak ve geniş bir sırttan oluşan Düz Kuşak konseptini gururla taşır. Bu düz kontur, lastiğin eşit şekilde yuvarlanması ve böylece sırt aşınmasını bir önceki modele göre hatırı sayılır bir %5'lik oranda azaltmasında oldukça önemli bir etmendir.

Van-Grip bu sayede kilometre performansı konusunda büyük bir avantaj sağlar.

 190 km/sa (118 mph) hıza kadar onaylı olan Van-Grip, gelecek kış, 14", 15" ve 16" jantlar için 20 farklı ebatta satışa sunulacak.


İletişim
Handan Gürsoy

Pazarlama İletişim Müdürü

Continental Türkiye


Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. Allianz Tower, No: 1/26

34750 Ataşehir | İstanbul | Türkiye

+90 216 587 00 00

+90 216 518 24 26-27-28

Semperit. Bir Continental markasıdır.