Semperit Comfort-Life 2

Hanover, Mart 2011

Yeni Comfort-Life 2'yi lastik bayilerinde bulabilirsiniz

Semperit'in piyasaya yeni sürülen Comfort-Life 2 lastiği güvenilir suda kızaklama koruması, ıslak ve kuru yollarda kısa fren mesafesi, gelişmiş konfor ve düşük yuvarlanma direnci sunar. Küçük ve kompakt araçlar için üretilen bu yeni yaz lastiğinin özel olarak geliştirilmiş sırt deseni, hem güvenli sürüş özellikleri hem de konfor anlamında selefinden üstündür. Semperit bu yeni modelle, 'alp onaylı' lastiklerinin sunduğu teknik faydaları daha da geliştirmeyi hedefliyor.


Dağlık yollarda güvenlik, neredeyse tüm hava koşullarıyla başa çıkabilecek rezervlere sahip olmak anlamına gelir. Bu ıslak ve kuru yolda iyi viraj alma kabiliyeti, kısa fren mesafesi veya suda kızaklamaya karşı korumayı gerektirir, aslında yukarılardaki dağ havası bir Semperit lastiğinin karşılaması gereken talepleri belirler. Bu yüksek performans özelliklerini daha da iyileştirmek amacıyla mühendisler Comfort-Life 2 için güvenliği konfor ve düşük yuvarlanma direnci ile birleştiren yeni bir sırt deseni geliştirdiler.

Sırt dişleri arasındaki bu yeni kanal tasarımı, suyun temas alanından daha hızlı tahliye edilmesini sağlar. İlk olarak üç derin çevresel kanalla alınan su, ardından kavisli kanallar yardımıyla dışa doğru yönlendirilir ve böylece yağmurda suda kızaklama riski azalır. Aynı zamanda ıslak yollarda fren mesafesi kısalır.


Semperit Comfort-Life 2 deseninin fren mesafeleri ve yol tutuş özellikleri de daha güvenli hale getirilmiştir. Merkezi sırt dişlerinin eğimli kenarları her iki özelliği de destekler. Eğimli kenarlar, fren ve dönüş anında bu dişlerin sıradan lastiklere oranla daha az deforme olmasını ve böylece yola daha iyi tutunmasını sağlar. Fren mesafesini kısa tutmak ve direksiyon hassasiyetini arttırmak daha büyük kuvvetlerin aktarılabilmesine imkân tanır.  Sürücünün, seyir halindeyken karşılaştığı beklenmedik engellerden güvenle kaçması gerektiğinde hızlı direksiyon tepkisi hayati önem taşır.


Modern lastiklerde düşük yuvarlanma direnci de önemlidir. Bir aracın yakıt tüketimi %20 oranında lastiklerden etkilenir, bu nedenle de 'ekonomik' lastikler hem sürücünün bütçesine hem de çevreye faydalıdır. Semperit mühendisleri yuvarlanma direncini %6 oranında azaltarak bu amaca önemli bir katkıda bulundular. Bu gelişme, dengeli, düz lastik konturu ve silika gibi düşük yuvarlanma direncine sahip malzemelerin bir araya getirilmesiyle elde edilmiştir.


Semperit'in yeni lastiği diğer yandan, gelişmiş bir konfor sunar. Lastik merkezi ve omuz bölgesinde dengeli dağıtılmış sırt dişleri yuvarlanma gürültüsünü, simetrik sırt deseni kullanıldığında oluşabilecek gürültüden daha az rahatsız edici hale getirir. Bu tasarım, yuvarlanma gürültüsünü %5 oranında azaltarak hem yolcu hem de çevreye fayda sağlar.


İletişim
Handan Gürsoy

Pazarlama İletişim Müdürü

Continental Türkiye


Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. Allianz Tower, No: 1/26

34750 Ataşehir | İstanbul | Türkiye

+90 216 587 00 00

+90 216 518 24 26-27-28

Semperit. Bir Continental markasıdır.