Semperit Dört Mevsim Lastikleri

Hanover, Mayıs 2020

Hannover, Mayıs 2020. Avusturya kökenli köklü lastik markası Semperit, yeni All Season-Grip ve Van-All Season modelleri ile portföyüne binek ve van araçlar için dört mevsim lastiklerini ekledi. Her iki model de yıl boyu kullanıma uygun dengeli özellikleri bir araya getiriyor. All Season-Grip binek lastiği, kompakt ila orta sınıf otomobiller ve orta boy SUV araçlar için 13-17 inç jant aralığında 30 ebatta piyasaya sunuldu. Dört mevsim van lastiği, en popüler van modellerinde 15-16 inç jantlar için 13 ebatta piyasaya sürüldü. Bu lastiklerle Semperit, büyüyen dört mevsim lastikleri pazarında mevcut ürün yelpazesini güvenli, güvenilir ve dengeli iki yeni ürünle genişletiyor.


pic1

Yaz ve kış mevsiminde güvenli sürüş için All Season-Grip

Yönlü sırt deseni ile All Season-Grip, hem sıcak hem de soğuk mevsimlerde yüksek güvenlik ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirildi. Kuru yollarda, bağlantılı V şeklinde omuz blokları ve merkezi sırt kuşağı ile dengeli blok geometrisi, kısa frenleme mesafeleri, viraj dengesi ve çok hassas bir direksiyon tepkisi sunuyor. Karla kaplı yollarda, ideal çekiş gücü için tasarlanan V şeklindeki kanallar, desenin merkezinde bulunan çok sayıda kılcal kanal ile ek kavrama kenarları oluşturarak güvenilir yol tutuşu sağlıyor. V-şeklindeki sırt deseninin bir başka avantajı da sırt temas alanından suyu hızla tahliye etmesidir. Su tabakasına nüfuz ederek ek kavrama sağlayan kılcal kanallar ve sırt blokları, yağışlı havalarda dengeyi artırıyor.

Diğer tüm Semperit lastikleri gibi, All Season-Grip deseninde de aşınma göstergeleri (yanak bölgesinde TWI işareti) bulunuyor. Bu göstergeler, 1,6 mm olan zorunlu minimum diş derinliğini gösterir. Sürücülere ek güvenlik sağlamak için lastik mühendisleri, sırt kanallarına lastik yanaklarında bulunan üç zirveli kar tanesi sembolüyle aynı hizada bir kış aşınma göstergesi yerleştirdi.

pic1 (1)

Yıl boyu güvenli ve ekonomik sürüş için Van-All Season

Dört mevsim lastiklerinin kış koşullarında da yüksek güvenlik sunması beklenir. Bu yüzden Semperit Van-All Season lastiğinin açılı yeni sırt olukları, yüksek kavrama gücü için tasarlanmıştır. Yeni geliştirilen bir diğer özelliği ise buzlu yollarda tutuş sağlayan zikzak kılcal kanallarıdır. Sonuç olarak Van-All Season, tipik kış yollarına ve buzlu yüzeylere mükemmel tutunma ve kısa fren mesafesi sağlar. Yaz yollarında, geniş omuz olukları ve desenin merkezinde yer alan birbirine geçmeli oluklar sırtı dengede tutarak güvenli yol tutuşu sağlar. Islak yollarda geniş sırt olukları suyu hızla tahliye eder. Böylece Van-All Season her türlü havada ve ağır yük altında yüksek dinamik stabilite ile güvenli viraj alabilir. Verimliliği en yüksek seviyeye çıkarmak için, lastik geliştirme sürecinde yuvarlanma direnci, yüksek kilometre performansı ve dört mevsim kullanılabilirlik gibi çıkar çatışmalarını çözmek için çıtayı yükselten yeni bir sırt hamuru geliştirildi. Sırt deseni de aynı şekilde düşük yuvarlanma direnci ve yüksek kilometre performansına odaklanılarak geliştirildi. Bu çalışmaların sonunda, van sürücülerinin yıl boyu kullanılabilecekleri oldukça verimli bir Semperit lastiği ortaya çıktı.


İletişim
Handan Gürsoy

Pazarlama İletişim Müdürü

Continental Türkiye


Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. Allianz Tower, No: 1/26

34750 Ataşehir | İstanbul | Türkiye

+90 216 587 00 00

+90 216 518 24 26-27-28

Semperit. Bir Continental markasıdır.