Semperit Speed-Life 3 " Kesinlikle Tavsiye Edilir"

Hannover, Mart 2021

pic

Hannover, 12 Mart 2021. Alman Otomobil Kulübü (ADAC), Avusturya Otomobil, Motosiklet ve Turing Kulübü (ÖAMTC) ve Suisse Turing Kulübünün (TCS) yaptıkları yaz lastiği testinde, Semperit Speed-Life 3 jüriyi ikna etti. Kompakt ve alt orta sınıf araçlar için 205/55 R16 V ebatındaki lastikleri ADAC, ÖAMTC ve TCS'nin editör ekipleri toplamda "iyi" veya "kesinlikle tavsiye edilir" olarak değerlendirdi. Otomobil kulüplerinin test pilotları özetle şu sonuca vardılar: "Semperit Speed-Life 3 çok dengeli bir lastik. İyi direksiyon hassasiyeti ve kısa frenleme mesafeleri ile kuru yollarda ikna edici bir performans sergiliyor. Yüksek lastik sıcaklıklarında bile performansı çok az düşüyor." ÖAMTC, bu özelliklerinden dolayı köklü Avusturya markasının lastiklerini 2,2 notu ile "kesinlikle tavsiye edilir" olarak derecelendirdi. Semperit Speed-Life 3, geçen yıl piyasaya sürülür sürülmez kendi fiyat segmentinde en iyi performans gösteren lastik olarak konumlandı.

ÖAMTC geçen yıl lansmanı yapılan geleneksel Avusturya markasının lastiğine "ıslak koşullarda ve aşınmada en iyi" notunu verdi.

En büyük Alman otomobil dergisi AUTOBILD'in yaz lastiği testinde de (205/55 R16 ebatında) Semperit Speed-Life 3 büyük övgüler aldı. Test editörleri lastiğin performansını şu sözlerle özetledi: "Spor, dinamik yol tutuşu ve ıslak zeminde kısa fren mesafeleri, iyi suda kızaklama güvenliği, düşük yuvarlanma gürültüsü ve iyi fiyat seviyesi ile ıslak yolların uzmanı.” Genel kalite notu "örnek niteliğinde" oldu.

Geçen yıl performansı kanıtlanmış Comfort-Life 2 ve Speed-Live 2 desenlerinin yerini alan Speed-Life 3 ile Semperit, her iki ürün serisinin en iyi özelliklerini yeni yaz lastiğinde birleştiriyor. Geliştirme aşamasında optimize edilen yol tutuşu ve ıslak frenleme değerlerinin yanı sıra yüksek verimliliğe odaklanan mühendisler, Speed-Life 2'ye kıyasla kilometre performansında yüzde on iyileştirme elde etti. Speed-Life 3'ün önemli bir teknik özelliği, kilometre performansına odaklanan silika hamurudur. Bu hamuru, güvenilir yol tutuşuna ek olarak, aşırı sürüş koşullarında dahi lastiğin uzun ömürlü olmasını sağlıyor. Yüksek direksiyon hassasiyeti ve virajları güvenle almayı sağlayan dengeli bir dış omuz, bu tasarımı tamamlıyor. Sırt merkezinin özel geometrisi, su dağılımını iyileştirerek ıslak yol tutuşunu artırıyor ve hız limiti 300 km/saate kadar çıkıyor.


İletişim
Handan Gürsoy

Pazarlama İletişim Müdürü

Continental Türkiye


Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. Allianz Tower, No: 1/26

34750 Ataşehir | İstanbul | Türkiye

+90 216 587 00 00

+90 216 518 24 26-27-28

Semperit. Bir Continental markasıdır.