Yaz lastikleri

Semperit Bakım Teknolojisi:

Güvenliğiniz ve eşit lastik aşınması için SPI ve SAI işaretleri

Aralarında 120 derecelik açıyla lastikte üç noktada yer alan SPI ve SAI göstergeleri, daima lastik omuz bölgesinde bir işaretle birlikte görülürler. Bu, her iki göstergenin de her açıdan görülebilmesini sağlar.


Semperit Performans Göstergesi (SPI)

Görsel lastik diş derinliğiyle artırılmış güvenlik

Diş derinliği azaldığında suda kızaklama riski büyük oranda, fren mesafesi ise orantısız olarak yükselir. SPI, desen derinliklerini fark etmenize ve lastiğinizi değiştirme zamanı konusunda doğru kararı vermenize yardımcı olur.

Diş derinliği yasal minimum seviyelere indiğinde WET+ sembolü WET-'ye dönüşür ve ıslak koşullarda performansın azaldığını gösterir.

Benzeri şekilde, DRY+ sembolü, sırt aşınması limiti yasal minimum sırt derinliğine indiğinde DRY-'ye dönüşür. Artık lastiğinizi acilen değiştirmeniz gerektiğini gösterir.


Semperit Mekanik Ayar Göstergesi (SAI)

Görsel mekanik ayar sayesinde arttırılan maliyet etkinliği

Hatalı rot balans ayarı düzensiz aşınmaya sebep olarak lastiklerin kullanım ömrünü önemli ölçüde azaltır. SAI, daha uzun bir lastik ömrü için hatalı aks konfigürasyonlarını zamanında fark etmenizi sağlar.

SAI, lastiğin iki tarafındaki aşınma miktarının eşit oranda olup olmadığını kontrol eder. İlk 2,000 km boyunca sırt deseninde aşınmanın artmasıyla birlikte gösterge profili değişir. Ekranda lastiğin iç ve dış kısımlarının profilleri farklı görünüyorsa rot balans ayarınızı lastik uzmanınıza kontrol ettirmeniz gerekir.


Semperit. Bir Continental markasıdır.