SPI

Semperit Bakım Teknolojisi:

Güvenliğiniz ve eşit lastik aşınması için SPI ve SAI işaretleri

SPI ve SAI işaretleri lastik üzerinde her üç konumda 120° kenar açıklığına sahip üç bölgede yer alır ve lastik omzunda daima bir işaret ile birlikte görünür. Bu, işaretlerin her açıdan görünür olmasını sağlar.


Semperit Performans İşareti (SPI)

Görsel lastik diş derinliğiyle artırılmış güvenlik

Lastik diş derinliği azaldığında suda kayma riski ve fren mesafesi ciddi derecede artar. SPI, lastik diş derinliğini fark etmenize ve lastiklerin ne zaman değiştirileceği konusunda doğru karar vermenize yardımcı olur.

Lastik diş derinliği yasal sınıra ulaştığında, DRY + sembolü DRY - olarak değişir. Artık lastik değişimi acil olarak gereklidir.


Semperit Görsel Mekanik Ayar İşareti (SAI)

Yanlış tekerlek izi hizalaması düzensiz lastik aşınmasına neden olur ve lastiklerin kullanım ömrünü ciddi derecede azaltır. SAI, yanlış aks yapılandırmasını zamanında fark etmenizi sağlar. 

SAI, lastiğin her iki tarafındaki aşınmanın benzerliğini kontrol eder. İlk 2.000 km süresince, lastik sırtı aşındıkça işaret profili değişir. Lastiğin iç tarafından dışa doğru farklı bir profil görünümü varsa, tekerleklerin hizalamasını lastik uzmanınıza kontrol ettirmelisiniz.

Semperit. Bir Continental markasıdır.